Jak wybrać ten najlepszy lokalizator GPS?

Wysłany dnia: lut 7, 2017

Kategorie: Artykuły

Masz w domu psa włóczęgę, który ani chwili nie posiedzi i ciężko jest znaleźć informację o jego położeniu? Albo po prostu czasami na spacerze zdarzy się, że pies coś poczuje i w sekundzie go nie ma a Tobie nie zostanie jedynie smycz w ręce a w oczach łzy? W czasach inteligentnych technologii napewno słyszałeś o lokalizatorach GPS. Ten inteligentny gadżet, łatwo umieszczony na obroży, pomoże Ci zaoszczędzić wiele godzin spędzonych na bezcelowym szukaniu pupila.

Obroża GPS lub także lokalizator dla psów (i kotów) działa na zasadzie kontaktu między technologią GPS, którą pies ma ulokowaną na obroży a stacją bazową, którą możesz mieć np. w salonie. Inne modele obroży działają w taki sposób, że komunikują się z telefonem komórkowym właściciela i wysyłają informacje o położeniu psa za pomocą wiadomości SMS. Do codziennego użytkowania doskonałe są obroże GPS na kartę SIM, gdzie możesz swojego psa obserwować bezpośrednio na swoim telefonie lub na laptopie.

Do ogólnego korzystania

Najważniejszym kryterium wyboru obroży jest niewątpiliwe zasięg i jego przeznaczenie. Dziś przedstawimy obroże przeznaczone do użytkowania w warunkach domowych. Nadaje się dla hodowców z dużym ogrodem, lub po prostu dla tych, którzy chcą mieć nieustannie obeznanie, gdzie się znajduje jego pies. Obroże te, działa w komendzie „dom“ z ograniczonym zasięgiem od 50 do około 80 metrów. Jak tylko pies oddali się od domu na większą odległość, GPS sam się przełączy do komendy śledzenie i o aktualnym położeniu psa powiadomi właściciela na telefonie komórkowym za pomocą wiadomości SMS. Technologia działa na zasadzie sygnału GSM/GPS, należy się liczyć z tym, że tam, gdzie nie ma sygnału, obroża nie będzie działać. Przy wkładanej karcie SIM należy uwzględnić koszty eksploatacyjne rzędu kilkunastu złotych (zgodnie z taryfą), które są powiązane z działaniem karty SIM. Wyjątkiem stanowi lokalizator marki TRACTIVE, który już ma wbudowaną kartę SIM.

Obroża GPS jest odpowiednia dla wszystkich ras oraz wielkości psów (i kotów). W opakowaniu najczęściej znajdziesz lokalizator GPS, samą obrożę, obudowę do obroży, ładwowarkę i oczywiście instrukcję obsługi (np. BENTECH A600 lokalizator GPS dla psów). Lokalizator GPS najczęściej jest zasilany ładowanymi Li-Ion bateriami. Inne lokalizatory GPS sprzedawane są bez obroży, przymocowane są do obecnej obroży, do której Twój pies już przywykł.

gps dla psa

Na co jeszcze uważać przy wyborze

Ważną rolę przy wyborze lokalizatora odgrywa wielkość. Na każdym lokalizatorze jest podany rozmiar, który ułatwi Ci pojęcie o wielkości danego lokalizatora. Nie zapomnij, że lokalizator nie może pupilowi przeszkadzać w codziennej aktywności.

Do następnej pożytecznej funkcji obroży należy wodoszczelność, wówczas gdy jest to konieczne, aby obroża była odporna podczas pracy w terenie. Większość obroży jest odporna na wiatr i deszcz, ale tylko te najlepsze są wytrzymałe np. przy całkowitym zanurzeniu w wodzie.

Na zakończenie

Obroża z lokalizatorem GPS nadaje się dla wszystkich właścicieli, którzy chcą mieć pogląd na swojego psa podczas ich nieobecności. Jednocześnie jest to odpowiedni środek prewencyjny przeciwko obsesyjnym ucieczkom. W ofercie, która jest z roku na rok większa, w związku z nieustannie rozwijającą się technologią, przed zakupem obroży zawsze poradź się wykwalifikowanego pracownika sklepu.