Wskazówki i porady, które ułatwią szkolenie z obrożą elektryczną

Wysłany dnia: gru 29, 2018

Kategorie: Artykuły

Jedną z podstawowych zasad treningu z elektryczną obrożą jest to, że pies nigdy nie może widzieć, że trzymasz nadajnik i naciskasz na nim przycisk. Jeśli tak się stanie, bardzo szybko odkryje, że to Wy jesteś inicjatorem szoku. Jeśli chcesz uwierzyć w pozytywne efekty obroży, nawet po jej ściągnięciu, musisz bardzo cierpliwie podążać za treningiem, niezależnie od tego, czy przyzwyczajasz , czy też rezygnujesz z obroży treningowej.

Stopniowe przyzwyczajenie: Przypadkowo załóż wyłączony odbiornik psu, szczególnie tuż przed zrobieniem czegoś dobrego dla psa (na przykład przed karmieniem, spacerem, itp.). Po tygodniu, kiedy powtórzysz te kroki, możesz aktywować obroże i zacząć jej używać.

Stopniowe odzwyczajanie: Jeśli zdecydujesz się przestać używać elektrycznej obroży treningowej, musisz powoli, stopniowo oduczyć psa i uzbroić się w wielką cierpliwości, ale to się opłaca. Zalecamy podzielenie spacerów na kilka cykli, w których stopniowo zmniejszysz częstotliwość używania elektrycznej obroży. Jeden cykl powinien mieć co najmniej 10 spacerów. W pierwszym cyklu zdejmij obroże 3 razy, w drugim cyklu 5x ... Na koniec pozwól psu nosić obrożę losowo kilka cykli, maksymalnie 3 razy na cykl. Zastosuj ten sam scenariusz do nadajnika. Ten noś ze sobą na spacery coraz mniej. Jednak podczas stopniowego oduczania nigdy nie możesz tolerować nieposłuszeństwa swojego psa! Twój pies szybko zrozumie i wykorzysta brak obroży do nieposłuszeństwa.

Musimy zdać sobie sprawę, że obroża powinien służyć jedynie jako środek do oduczenia psa swoich złych nawyków. Wiele osób używa obroży do karania. Bez względu na to, kto mówi, kara za trening jest najmniej skuteczna. Jeśli karzesz psa za coś, co zrobił jakiś czas temu, wierzę, że ani następnym razem nie będzie wiedział za co się go karze.

Hodowcy, którzy używają obroży treningowej, aby ukarać psa, zwykle stwierdzają, że działa. Ale kiedy chcą wyjść z psem na spacer bez obroży, szybko się dowiedzą, że pies wróci do swoich dawnych nawyków. Jest to najczęstsze odkrycie przez większość właścicieli psów i automatycznie prowadzi ich do konieczności ciągłego kontrolowania psa za pomocą obroży.

Następny artykuł poświęcimy technice szkolenia elektrycznej obroży i wybraniu elektrycznej obroży treningowej.

Elektyczna obroża BENTECH T728