Niedawne posty na blogu

Odznaka Opineo

PYTANIA DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ

JAK DŁUGO TRWA REALIZACJA ZAMÓWIENIA?

Zamówiony towar wysyłamy w ciągu 24 godzin od zaksięgowania przelewu lub wybrania płatności za pobraniem. Wyjątkiem są produkty, które nie są dostępne w magazynie – w opisie dostępności produktu jest to zawsze zaznaczone.

JAK MOGĘ ZAPŁACIĆ ZA TOWAR?

Możliwe są 3 sposoby płatności:
- przy odbiorze (przesyłka za pobraniem)
- ComGate
- przelew bankowy

CZY MOGĘ ZŁOŻYĆ REKLAMACJĘ?

Zapewniamy standardowy okres gwarancji 24 miesięcy, na wybrane produkty 36 miesięcy. Jeżeli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, skontaktuj się z nami mailowo: info@obroze-elektryczne.pl. W 90% przypadków reklamacje rozpatrujemy w ciągu tygodnia.

PYTANIA DOTYCZĄCE PRODUKTÓW

JAK DOBRAĆ OBROŻĘ TRENINGOWĄ?

Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę 3 podstawowe parametry: wielkość psa – w opisie produktu podawana jest długość paska, na którym umieszczony jest odbiornik oraz waga odbiornika; wodoodporność – jeśli pies chętnie wskakuje do wody i pływa, należy wybierać sposród modeli wodoszczelnych (a nie wodoodpornych); rodzaj zasilania – bardziej odpowiada Ci ładowlany akumulator czy używanie baterii wymiennych?

Podstawowe funkcje, tj. dźwięk, wibracja i impuls, są takie same we wszystkich modelach obroży.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY WODOODPORNYM I WODOSZCZELNYM ODBIORNIKIEM?

Wodoodporna konstrukcja oznacza, że obroży nie zaszkodzi lekki deszcz, śnieg i błoto. Obroża wodoszczelna natomiast może być eksponowana na intensywny deszcz i całkowite zanurzanie w wodzie np. podczas pływania.

JAK DŁUGO WYTRZYMUJE BATERIA?

To zależy od tego, jak często stosowana jest obroża. Podczas normalnej pracy wymienna bateria rozładowuje się po około 30 dniach, a naładowany akumulator wytrzymuje około tygodnia.

ILE PSÓW MOGĘ SZKOLIĆ ZA POMOCĄ JEDNEGO NADAJNIKA (PILOTA DO ELEKTRYCZNEJ OBROŻY)?

Przy zakupie dodatkowego odbiornika można trenować 2,3 lub więcej psów jednocześnie. Na opakowaniu każdego modelu obroży podana jest liczba psów, jaką można szkolić z nadajnikiem.

CZY IMPULSY ELEKTROSTATYCZNE MOGĄ ZASZKODZIĆ PSU?

Impulsy elektrostatyczne mogą być kontrolowane w zależności od wielkości psa. Niektóre obroże szkoleniowe mają diody testowe, dzięki którym można sprawdzić siłę impulsu. Wyładowanie elektryczne jest bardzo słabe i bezbolesne, ale nieprzyjemne dla psa. Zalecane jest użycie w pierwszej kolejności sygnału dźwiękowego, wibracji, a następnie impulsu elektrostatycznego. Obroże elektryczne są odpowiednie tylko dla zdrowych psów powyżej 6 miesiąca życia.

CZY KORZYSTANIE Z ELEKTRYCZNEJ OBROŻY NIE JEST ZNĘCANIEM SIĘ NAD PSEM?

Znęcaniem się byłoby wówczas, gdyby obroża była używana do karania psa. Należy pamiętać, że obroża jest przede wszystkim tylko narzędziem, które nie zastąpi polecenia głosowego i czasu poświęconego Twojemu czworonożnemu przyjacielowi.

CZY W UŻYTKOWANIU OBROŻY NIE PRZESZKADZA GRUBA SIERŚĆ PSA?

Nie, w zestawie są dwa rozmiary elektrod, odpowiednio do gęstości sierści. Elektrody powinny dotykać skóry psa.

CZY ELEKTRYCZNA OBROŻA NADAJE SIĘ DLA MNIEJSZYCH RAS?

Tak, zwłaszcza mniejsze rodzaje obroży, takie jak BENTECH D776.

W JAKIM WIEKU MOŻNA PSU ZAŁOŻYĆ OBROŻĘ ELEKTRYCZNĄ?

Elektryczne obroże treningowe nadają się dla psów w wieku powyżej 6 miesięcy. Pies powinien już mieć opanowane podstawowe zasady posłuszeństwa.

DLACZEGO W ODBIORNIKU OBROŻY COŚ GRZECHOCZE?

Ten dźwięk wydaje czujnik ruchu. W czasie bezczynności odbiornik przełącza się w tryb czuwania, w celu oszczędzania energii akumulatora. W przypadku ponownego ruchu odbiornik uruchamia się automatycznie.

Z JAKĄ DOKŁADNOSCIĄ PODAJE SIĘ ZASIĘG OBROŻY?

Podany zasięg dotyczy idealnych warunków atmosferycznych. Jeśli w pobliżu znajdują się domy, drzewa i inne przeszkody, zasięg sygnału jest mniejszy.

CZY OBROŻA DZIAŁA PODCZAS MROZU?

Przy niższych temperaturach obroża pobiera więcej energii. W mroźne dni zalecane jest częstsze ładowanie. Dla obroży z wymiennymi bateriami polecamy zakup markowych baterii wysokiej jakości.

JAKĄ WARTOŚĆ MA IMPULS ELEKTROSTATYCZNY?

Wartość ta wynosi około 20–40 V.

CZY MOGĘ KORZYSTAĆ Z ELEKTRYCZNEGO OGRODZENIA W MIEJSCU, W KTÓRYM NIE MA ELEKTRYCZNOŚCI?

Niestety, w ofercie mamy tylko ogrodzenia, do których użytkowania potrzebne jest podłączenie do prądu.